Туристи в Криму не можуть купити залізничні квитки додому

01.08.2011 11:12
У Криму бракує залізничних квитків. Найскладніше виїхати в Луганськ та Львів - квитки на цих напрямах розкуплені на місяць вперед, в Київ та Полтаву - на два тижні. Спекулянти просять за квитки у 2-3- рази більше.

Туристи не можуть купити квитки на потяги з Криму, штурмують каси залізничних вокзалів і скаржаться на спекулянтів. Найскладніше виїхати в Луганськ та Львів - квитки на цих напрямах розкуплені на місяць вперед, в Київ та Полтаву - на два тижні, пише ТСН з посиланням на Сегодня.

"Приїхали в Крим усією сім'єю, а поїхати не можемо, - нарікає мешканка Луганська Тетяна Георгіївна. - Тому довелося брати квитки в спекулянтів, щоправда, втричі дорожчі. У касі плацкарт стоїть 65 грн, а нам продали за 160 грн".

Перекупників або спекулянтів на кримських вокзалах шукати не треба - підходять самі, коли бачать курортника, що йде з каси ні з чим. За квиток просять завжди в 2-3 рази більше. Лінійна міліція - не в курсі. "Цього року спекулянтів на сімферопольському вокзалі немає. Ми нікого не затримували", - заявила прес-секретар сімферопольського лінійного відділу міліції Наталія Пересада.

Конкуренцію нелегальним торговцям квитками складають самі залізничники. Колишній провідник Олексій Л. розповів, як підробляв у пік сезону: "Розміщують зайців у купе для провідників, у службових купе. Якщо рейси недалекі, наприклад, до Запоріжжя або Дніпропетровська, можуть посадити на відкидний стілець в коридорі". За словами Олексія, розцінки на безквитковий проїзд залежать від того, чи передбачається перевірка. "Якщо її точно не буде, дають ціну вдвічі більшу, ніж через касу. Якщо перевірка може бути, втричі більшу. Схема така: провідник оформляє в начальника потягу лівий квиток, а гроші, що залишилися, діляться між ними", - пояснив колишній провідник.

Втім, з екстремальних ситуацій, коли їхати треба дуже терміново, теж є вихід. "Якщо в людини сталося нещастя або її кудись терміново викликають, а квитки в касі вже скінчилися, треба звернутися до начальника потягу і пред'явити телеграму або інший документ, який може довести надзвичайність вашої ситуації. І місце в потягу обов'язково знайдуть", - порадила прес-секретар начальника Придніпровської залізниці Ірина Козлова.

В якості альтернативи залізниці, курортники купують квитки на автобуси. З Сімферополя виїхати автобусом можна в 26 міст України, зокрема в Київ - за 16 годин і 242 грн (потягом - 18 годин і 130-200 грн в купе), в Харків - за 13 з половиною годин і 203 грн (10 годин і 104-200 грн), в Донецьк - за 10 годин і 180 грн. (10 годин і 120 грн).

А от літаком з Криму можна дістатися тільки до Києва. Рейси в Одесу і Донецьк закрили до вересня. У касі аеропорту стверджують, що важко придбати квиток лише на денні рейси, а вранці і ввечері можна летіти вільно. Ціна - 1300-2500 грн. Час в дорозі - 1,5 години.
Vlaskor.net

Комментарии (0)

Добавить комментарий

***
*
В Керчи прошла встреча односельчан. ФОТО

В городском парке культуры и отдыха города Керчь состоялась традиционная встреча односельчан (койдешлер корюшюви), где с праздничной программой выступил специальный гость - крымскотатарский фольклорный ансамбль «Къырым».