Кримчани найбільше хочуть союзу з Росією

08.03.2011 12:30

Мешканці південних і східних областей, а також АР Крим бажають бачити Україну в союзі "братських слов'янських народів" – Білорусь-Росія-Україна. Про це свідчить опитування, проведене соціологічним центром "Соціс".

"Передусім слід зазначити, що українська спільнота категорично проти федералізму та передачі Росії "исконно русских земель" Сходу і Криму, - прокоментував опитування доктор економіки і соціології, професор Юрій Саєнко. - Горезвісний пострадянський синдром "братських слов’янських народів" виводить на перше місце позицію "вступ до складу союзу "Білорусь-Росія-Україна" з рейтингом 37%".

"Цим "синдромом" найбільше охоплений Крим, - там за союз висловлюється 60% опитаних, а далі ця "епідемія" поступово вщухає: Схід - 50%, Південь - 48, Північ - 32, Центр - 27, Київ - 25, Захід - 6%", - розповів Саєнко, пише ТСН.

Зазначений рейтинг корелює з відсотком етнічних росіян у населенні регіонів, що підтверджується підтримкою "слов’янського братства" найбільшими етносами: 55% росіян і 33% етнічних українців.

За словами ученого, жіноцтво також трохи "союзніше": за "братство" висловлюються 39% жінок і 35% чоловіків. Також опитування виявило, що "синдром" упевнено і прямо пропорціонально наростає з віком респондентів : від 28% у молодих (18-29 років) до 43% у 60-річних і старше.

Згідно з результатами опитування, чим освіченіші громадяни, тим вони дальші від "братських" ідей. Якщо серед людей з початковою або неповною вищою освітою уражених цим "синдромом" майже половина (48%), то серед громадян з вищою таких у півтора рази менше (32%).

Опитування проводилося наприкінці 2010 року соціологічним центром "Соціс". Відповіді отримані від 3200 респондентів.

Vlaskor.net

Комментарии (0)

Добавить комментарий

***
*
В Керчи прошла встреча односельчан. ФОТО

В городском парке культуры и отдыха города Керчь состоялась традиционная встреча односельчан (койдешлер корюшюви), где с праздничной программой выступил специальный гость - крымскотатарский фольклорный ансамбль «Къырым».