Поливаний понеділок як лакмусовий папірець соціуму

06.05.2013 20:03
Цього дня напевно чекали сотні придурків змучених зимовою нудьгою

Традиція сама по собі не погана. Обливати когось або самого себе водою на Великодньому тижні — це стародавній звичай, що пов'язаний з весняним очищенням водою. У поливаний або обливаний понеділок (у декого - вівторок) хлопці обливають дівчат водою, за що ті давали їм писанки. Чи знають про символіку ті, про кого я хочу далі написати – навряд. Архаїчні традиції потрактовані на сьогоднішній лад виглядають сумно. 

Сьогодні 6 травня у Львові небезпечно, навіть попри посилені наряди міліції. Ватаги «пациків» з пляшками від Коли і просто з 5-тилітровими баклажками бігають містом і шукають першу ліпшу дівчину, щоб просто таки скупати її. Не допомагають і стражі порядку, бо як тільки намагаються втрутитись самі ж стають жертвою «звичаїв».

Але ще далі пішли ті бугаї-переростки, які роз’їжджають по місту на авто і обливають людей просто на ходу. Особливо їм до вподоби на повній швидкості хлюпнути відерце-друге на людей, які стоять на зупинках. Тут під їхній обстріл потрапляють і жінки і чоловіки, яких не мали би поливати. А ще літні люди, малі діти, мами з візочками… На когось попаде кілька крапель, а на когось кілька літрів. З криками «Давай, братюня, мачі їх» їздять ті дебелятки і на старих жигулях і на тонованих іномарках. Дебілізм не знає соціальних бар'єрів.

P.S. Звичаї зберігати – то добре, проте ті «послідовники», що бігають містом, певно не розуміють деяких речей. По-перше, ті, хто хотіли, щоб їх скупали, збираються у шевченківському гаю. По-друге, традиція прийшла до нас з села. А ми вже давно звідти виїхали. Людина у місті може, наприклад, йти на зустріч у діловому вбранні. Або, взагалі така банальна річ, – мати при собі гаджети, які бояться води.

Комментарии (2)

Добавить комментарий

    • 06.05.13 22:21
    • Володимир"Сотні придурків змучених зимовою нудьгою" - ще не весь соціум...
    • 06.05.13 20:10
    • Віталій з Хирова Хороший коментар, та в суспільстві рагулів всім начхати на традиції. Достатньо побачити, у що перетворилися Андріївські вечорниці. Деградуємо панове галичани. Ось вам і культурний центр України.
*
В Керчи прошла встреча односельчан. ФОТО

В городском парке культуры и отдыха города Керчь состоялась традиционная встреча односельчан (койдешлер корюшюви), где с праздничной программой выступил специальный гость - крымскотатарский фольклорный ансамбль «Къырым».