Журналістські стандарти - те, про що усі говорять, а пояснити нема як

28.04.2013 04:39

Дуже багато чую про журналістські стандарти та необхідність їх дотримання. Часом проводять лекції, вебінари по цій темі. І це все звісно ж добре але на всі ці лекції та вебінари ходять одні й ті ж люди, до яких претензій у питаннях етики і тому подібного, аж ніяк не виникає. А що робити армії тих журналістів, які безпросвітно працюють, які через свій ненормований робочий графік не завжди мають час, щоб пообідати. Більшість із цієї армії немають журфіків за плечима. Як правило, наші журналісти з філологічними, театральними, інженерними математичними освітами. Усього необхідного вони навчились вже на роботі, в «полі». От тільки в редакціях рідко коли вчать стандартів журналістики, не кажучи вже про етику.

Єдиний ЗМІ, який в обов’язковому порядку всього цього вчить своїх працівників – це, як ви вже могли здогадатись, BBC. У них навіть книжечка спеціальна є де все це прописано. А що ж із рештою медій?

Було б дуже навіть не зле, якби кожна редакція мала свої етичні кодекси та стандарти і кожен працівник міг (чи навіть мав) з ними ознайомитись чи щось таке. Або ж, як варіант – наша люба-мила НСЖУ хай би видала такий буклетик і тоді оці (перепрошую за тавтологію і оксюморон) стандарти вітчизняної журналістики не були б такими евфімерними, тоді б легше було проводити незаангажовані моніторинги медій і… думаю зросла б і якість продукту.

-

Комментарии (0)

Добавить комментарий

***
*
В Керчи прошла встреча односельчан. ФОТО

В городском парке культуры и отдыха города Керчь состоялась традиционная встреча односельчан (койдешлер корюшюви), где с праздничной программой выступил специальный гость - крымскотатарский фольклорный ансамбль «Къырым».